Психологічна служба інформує

Як надати дитині першу психологічну допомогу?

6 порад для батьків

1. Режим дня Повертайте дитину у звичний режим дня, або створіть новий, з огляду на ті обставини, в яких ви перебуваєте. Це прискорює «загоєння» психотравми. У режимі дня дитини мають бути: гігієнічні процедури, прийоми їжі, елементи навчання, ігри з дорослими, вільна гра, час для бесід та казок (або цікавих історій), сон.

2. Обговорення тривожних подій Після кожного спуску в укриття, сигналів тривоги, звуків бойових дій проводьте невеличкі сімейні бесіди, де кожен розповідає, що він відчував протягом цього тривожного періоду. Цей метод дозволяє дитині емоційно відреагувати, побачити, що її відчуття співпадають з відчуттями дорослих, а також зняти емоційне напруження.

3. Нові ритуали Створіть нові ритуали, які допоможуть відчути дитині єдність та силу сім’ї. Це може бути читання вголос, вечірні обійми, спільні молитви або співи.

4. Щоденне спілкування на різні теми Щоб дитина не почала ізолюватися, вона потребує постійного спілкування та емоційного залучення дорослих. Ви можете обирати різні теми для розмов, не фокусуючись на травматичний для психіки подіях.

5. Емоційна близькість Щоб укріплювати та зберігати емоційну близькість дитини з батьками, потрібно обіймати дитину, говорити, що ви її любите, хвалити її (за сміливість, за витримку, за вміння, що демонструє дитина), грати з нею, смішити, розділяти з нею емоції.

6. Почуття гумору Намагайтеся жартувати та посміхатися, сприяти тому, щоб посміхалася ваша дитина. Гумор має терапевтичну дію, підтримує та зцілює.

 


Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля»

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”.

У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу. Під час карантину діти проводять багато часу в мережі, тож зараз вони особливо потребують зручного і швидкого механізму реагування на «кібербулінг».

Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатися:

 

*     як визначити кібербулінг

*     як самостійно  видалити образливі матеріали з соціальних мереж

*     куди звертатись за допомогою


*Метод Pomodoro — це метод керування часом, розроблений Франческо Чірілло в кінці 1980-х. Цей метод використовує таймер для того, щоб розбити роботу на 25-хвилинні інтервали, які називаються «pomodori» і розділені короткими перервами, оскільки людина продуктивно працює протягом 25 хвилин, а решта  часу – байдикує.

 

 

Кухонний таймер «pomodoro»,

який дав назву методу



9 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)

Cайт системи Безоплатної правової допомоги



 

Психологічна підтримка:

 

Психологічна служба - Пн - Пт з 10.00 до 19.00

Заступник директора з виховної роботи Савчин Л.Я. - Пн - Пт з 10.00 до 19.00



Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути корисними для дітей та їх батьків.

Відеоролик

«Почни говорити»

Відеоролик

«Розкажи дорослому, якому довіряєш»



Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі»

Download
Дізнайся про свої права.pdf
Adobe Acrobat Document 689.3 KB


опубліковано 15.12.2019

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства".

1. Тренінгові заняття для старшокласників "Спілкуємось без насилля".

2. З працівниками психологічної служби району проведено творчу майстерню-заняття "Подолання стереотипів з проблем насилля та формування навичок ефективного спілкування".

3. Конкурс творчих робіт учнів 5-6х класів "Наш світ без насильства".


опубліковано 23.10.2019

5-А клас «Хто Я? Який Я?» Таке запитання ставили собі п’ятикласники на розвивальному занятті, яке провели психолог Тетяна Болюбах та соціальний педагог Ірина Данків. Ліцеїсти вчилися позитивно сприймати та презентувати себе у малюнках і кросвордах.


опубліковано 15.05.2018

«Ми – за здоровий спосіб життя!»

Протягом 2017-2018 навчального року працівники психологічної служби школи проводили заняття з учнями 8-А класу  в рамках програми «Сімейна розмова».Основна ідея програми - виховати в учнів відповідальне ставлення до власного здоров'я у профілактичній співпраці з їх батьками. Були проведені заняття з таких тем:

·        «Дружба та дружні інтереси»

·        «Алкогольні напої – міфи та реальність»

·        «Залежність від алкоголю»

·        «Секрети рекламного бізнесу»

·        «Ситуації ризику»

·        «Ефективні дії в ситуації ризику»

·        «Як сказати «НІ» і не втратити друзів»

·        «Здоров’я – мій скарб»

 

На цікавих заняттях, які проводилися у формі рольових ігор, тренінгових вправ та конкурсів учні вчились відрізняти факти від міфів щодо наслідків вживання алкоголю, аналізували отриману інформацію, робили власні висновки та формували моделі гідної поведінки і усвідомленого вибору.



опубліковано 21.03.2018

«Не соромтеся вчитися і в зрілому віці. Краще навчитися пізно, ніж ніколи» - під таким гаслом відбулося засідання науково-методичної ради школи. Воно пройшло у формі тренінгу на тему: «Успішний учитель – завжди учень». Педагоги визначали цінності, важливі для успішного учителя, складали психологічний портрет учителя, спираючись на власні асоціації та досвід, мали змогу обмінятися думками та краще усвідомити себе як педагога.


опубліковано 21.03.2018

Просвітницько – профілактична гра «Рожеві окуляри»

З педагогами була проведена захоплива гра, яка допомагає дітям, молодим людям та дорослим збільшити рівень знань та розуміння проблем, пов’язаних із торгівлею людьми, ризикованою поведінкою стосовно потрапляння до тенет торгівлі людьми. Учасники гри мали можливість обговорити важливі та суперечливі питання щодо можливих ризиків потрапляння у ситуації торгівлі людьми.


опубліковано 01.02.2018

Гармонія. Психологічна кав'ярня


опубліковано 21.12.2017, 18:53

Світ без насилля

Найвищою цінністю держави є дитина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека. Тому, з метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у школі проводяться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насильства». З учнями 5-11 класів проведено анкетування «Насилля у сім’ї та школі», бесіди щодо роз’яснення прав дитини та розповсюдження інформаційних буклетів. Педагоги школи взяли участь у психолого-педагогічному семінарі «Попередження, виявлення і подолання негативних явищ в учнівському середовищі». Відбувся  флеш-моб «Ця рука ніколи не вдарить», у якому учні 1-4 класів створювали свій «Світ без насилля».


опубліковано 22.11.2017, 17:13

Тренінг для педагогів «Як зберегти психоемоційне здоров’я вчителя».

 

У рамках тижня початкової освіти з вчителями та вихователями початкових класів було проведено тренінг з самовдосконалення та професійного росту. Практичний психолог Т.Болюбах та соціальний педагог І. Данків ознайомили присутніх з причинами та наслідками емоційного вигоряння, а також запропонували вправи для зняття емоційної напруги та саморозвитку.


опубліковано 13.11.2017,  13:38

 

9 листопада 2017р. в Долинській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ст. відбулася презентація інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова», яка призначена для учнів 7-8 класів та для їхніх батьків. Психологічна служба, а саме практичний психолох Тетяна Болюбах та соціальний педагог Ірина Данків, розпочинають впровадження програми  у 8-А класі з метою формування у дитини відповідального ставлення до власного здоров’я та підвищення захисту від появи алкогольних проблем. Успіх програми у великій мірі залежить від спільної участі дитини та її батьків.